Skip to content

Petrol ve Enerji

Akaryakıt ve Enerji Çözümlerinde Öncü İsim

Neva Prestij, yılların getirdiği tecrübe ve yenilikçi yaklaşımlarla akaryakıt ve enerji sektöründe öncü bir rol oynamaktadır. Müşterilerimize en kaliteli ürünleri, rekabetçi fiyatlarla sunmayı amaç edinmiş bir firma olarak, sürekli gelişim ve müşteri memnuniyeti ilkeleriyle hareket ediyoruz.

Akaryakıt toptancılığı sektöründe, kaliteden ödün vermeden, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Geleceğin enerji ihtiyaçlarını bugünden karşılamak için çalışıyor, sektördeki yeniliklere öncülük ediyoruz.

Neva Prestij Şirketinin, EN590 10 PPM ve JET A1 Alımında Değişmez Prosedürleri

Neva Prestij bir KÖPRÜ görevi görüyor. Alıcı ve satıcı Neva Prestij bünyesinde buluşarak satış süreci en doğru şekilde organize edilir. TANKTAN TANKA, TANKTAN GEMİYE, GEMİDEN GEMİYE, GEMİDEN TANKA, TANK DEVRALIMI gibi satın alma prosedürlerini basitleştiriyor ve kısaltıyoruz.

ICPO yazıldığında alıcı artık bize geri dönülemez bir talepte bulunur. Şirketin KYC prosedürlerini tamamlıyoruz. Bu aşamada Şirket Profilini inceliyor, satın alma gücünün olup olmadığını kontrol ediyoruz.
ICPO sonrası Satıcı ile iletişime geçerek tüm ürünlere ait belgeleri eksiksiz olarak Satıcıdan talep ediyoruz. CI yani ticari fatura düzenlemesini istiyoruz. Ticari fatura sonrasında FULL POP dediğimiz ürünün varlığını kanıtlayan belgeleri alıyoruz. Bu nedenle ürün, Alıcı adına tarafımızdan sıkı bir şekilde kontrol edilmektedir.
CI sonrasında alıcıya fatura kesiyoruz, bu fatura imzalandığında ALICI’dan gerekli ödemenin kaynak bilgisini alıyoruz. Bu arada bankalarımıza konu hakkında bilgi veriliyor ve eğer SGS yeni yapılmışsa bu SGS belgesini bankaya bildiriyoruz. Bu aşamada Alıcı belgeleri kontrol eder ve onaylar ve biz de Alıcının varlığını teyit ederiz. Daha sonra Neva Prestij adına verilen satış izinleri ile ürünü Alıcıya, parayı da Satıcıya gönderiyoruz.

Hüseyin Polat Akman

Neva Petrol Energy
Chief Executive Office